Õppekorralduslikud terminid
Nominaalkoormus- üliõpilane peab sooritama semestri jooksul vähemalt 30 EAP mahus oma õppekava õppeaineid. Arvestus toimub kumulatiivselt. Nominaalkoormusega õppides lõpetatakse õpingud nominaalajaga. Nominaalkoormus on täiskoormuse maksimum.
Täiskoormus – üliõpilane peab sooritama igal õppeaastal vähemalt 45 EAP mahus oma õppekava aineid (iga õpitud semestri kohta vähemalt 22,5 EAP). Arvestus toimub kumulatiivselt. Õppelaenu ja õppetoetust/stipendiumit on võimalik taotleda üliõpilastel, kes õpivad täiskoormusega.
Osakoormus – üliõpilane peab sooritama igal õppeaastal vähemalt 30 EAP ja maksimaalselt 44,5 EAP mahus oma õppekava aineid.
Immatrikuleerimine – ülikooli vastuvõtmine; üliõpilasregistrisse kandmine
Eksmatrikuleerimine – ülikoolist välja viskamine; üliõpilasregistrist kustutamine
Taasimmatrikuleerimine – reimmatrikuleerimine, üliõpilase akadeemilise staatuse taastamine
Matriklinumber – üliõpilasele antud personaalne tunnus, mis antakse immatrikuleerimis- ehk vastuvõtukäskkirjaga
Üliõpilaskood – üliõpilase ainulaadne koodmärgis, mis koosneb üliõpilase matriklinumbrist ja tema õppekava koodist
Õppekava – dokument, kus on toodud õppeainete loetelu, õppeainete valikuvõimalused ja -tingimused, lõpetamise tingimused jne
Õpingukava – ehk deklaratsioon on õppuri poolt eelseisvaks semestriks valitud õppeainete loend, mida ta kohustub õppima
EAP=ECTS – Euroopa ainepunktide ülekandesüsteem. 1 AP = 1,5 EAP. EAP-des arvestatakse õppeaine mahtu alates 2009. aasta sügissemestrist. 1 EAP = 26 tundi tööd.
Avatud ülikool – täiendusõppe keskus, kus saab õppida kõike TalTechis pakutavat. Võimalik on läbida kogu õppekava ja omandada TTÜ diplom või võtta ainult üksikuid aineid enese täiendamiseks. Õpe on tasuline. Osa- ega täiskoormuse nõuet ei ole. Õppelaenu, õppetoetusi jms tudengitele mõeldud soodustusi ei saa.
Tudengiportaal
Tudengiportaalis on koondatud tudengile vajalik õppimist toetav personaalne info – isiklik tunniplaan, kirjad, kontaktid, raamatukogu laenutused, eeltäidetud keskhinde kalkulaator, uudised ja palju muud. Portaali saab sisse logida Uni-ID abil.
Küsi nõu
Kui Sul tekib küsimusi õppekorralduse ja/või reeglite kohta, siis saab nõu ja abi küsida: