Spetsialiseerudes teedeehitusele, on sinu tulevikuülesandeks tagada inimestele võimalikult sujuvad ja ohutud liikumisvõimalused, mis vastavad nende vajadustele ning soovidele.
Õppetöö on väga praktiline: harjutad teede- ja liiklussõlmede projekteerimist, planeerid tee-ehituse ja korrashoiu ning liikluskorralduse projekte. Külastame erinevaid pooleliolevaid ehitusobjekte ning läbid ametipraktika. Kuna teedeinsener peab nii mõndagi teadma maa-alade mõõtmisest ning kaardistamisest, on sinu õpingute alguses ka praktiline osa geodeesias.
Spetsialiseerudes sillaehitusele, on sinu võimalus muuta kogu liiklus efektiivsemaks. Transpordisüsteemis on sillad võtmepositsioonil, silla hävimine võib oluliselt halvata kogu süsteemi toimivust. Seetõttu vajab sillale õige asukoha valimine ühelt poolt teadmisi nii ühiskonnast kui ökonoomikast, teisalt nõuab selle konstruktsiooni kavandamine põhjalikke teadmisi mehaanikast, tugevusõpetusest ja ehitusmaterjalidest. Olemasolevad sillad vajavad hoolt, rekonstrueerimist ning sageli ka uute ja kaasaegsematega asendamist.
Tähtsamateks erialaaineteks, mida õpid, on teede ja sildade projekteerimine, sillasambad, teras-, puit- ja raudbetoonsillad, sildade korrashoid ning tehniline- ja ehitusmehaanika. Ka sillaehituses on praktilise õppe osakaal väga suur: näiteks projekteerimisküsimustes kasutame õppematerjalina reaalseid ehitatud või välja töötatud sildu, lisaks külastame pooleliolevaid ehitusobjekte ja hindame nende kvaliteeti.
Ehitusgeodeetilised tööd algavad ehitise jaoks planeeritud maa-ala mõõdistamisega ja täpse topograafilise plaani koostamisega, mis on projekteerijate töö aluseks. Peale ehitusprojekti valmimist märgib geodeet ehitise loodusesse ja teeb kogu ehitustöö ajal vajalikke märkimistöid ja kontrollmõõtmisi.
Kuna geodeet peab oskama reaalselt teha välimõõtmisi ning sellele järgnevat andmetöötlust, keskendub suur osa õppest just nende oskuse omandamisele ning suur osa erialaseid teadmisi omandatakse praktilise õppe käigus.
Õpingute käigus tutvud põhjalikult mõõtmisinstrumentide ja metoodikaga, andmetöötlusega ning geodeetilise taristuga (riiklikud ja ülemaailmsed süsteemid).
Geodeesia ei tunne riigipiire – sellealased teadmised ja oskused kehtivad igal pool. Täna on geodeedid eriti nõutud just kiirelt arenevates piirkondades ning Eesti geodeedid on leidnud rakendust üle terve maailma paiknevatel vastutusrikastel ehitusobjektidel.