Instituudist
Geoseminarid
Instituudi iganädalased teadusseminarid - enamasti on need kõigile avatud ja osaleda saab nii kohapeal kui e-kanali kaudu.

Teadustöö ja uurimisrühmad
Meie teadlased tegelevad paleokliima ja keskkonnauuringutega, maapõueressursside, geokeemia, paleontoloogia, meregeoloogia, hüdrogeoloogia jt geoteaduse suundadega.

Õppetöö
Geoloogia instituut vastutab maapõueressursside bakalaureuse- ja magistriõppekavade eest, mille eesmärgiks on maapõuespetsialistide ja mäeinseneride koolitamine Eestis. Geoloogia ja geotehnoloogia doktoriõpe kuulub füüsikaliste loodusteaduste õppekavasse.

Laborid ja teenused
Instituudi kaasaegsed laborid toetavad teadusuuringute läbiviimist ja õppetööd ning võimaldavad pakkuda analüüsi- ja teadmusteenuseid ka väljapoole ülikooli.

Keskkonna- ja tehnoloogiaharidus
Geoloogia instituut tutvustab õpilastele ja õpetajatele läbi erinevate õppe- ja silmaringi laiendavate tegevuste maapõue ja inseneeria maailma.

Geoloogia instituudi teadlased osalesid Madriidis 83. EAGE aastakonverentsil ja näitusel
6.–9. juunil Madriidis toimunud 83. EAGE aastakonverentsile ja näitusele kogunes hulk geoteaduste ja insenerialade eksperte, juhte ja järgmise põlvkonna talente. EAGE kui üks maailma suurimaid maapõuespetsialistide ühendusi mängib olulist rolli fossiilkütustele suunatud tegevuste üleviimisel taastuvatele energiaallikatele ja ladustamisele suunatud haridusele, teadusuuringutele ja ettevõtlusele.
Selle üleilmse suure ürituse peateema oli "Geoteaduste juhtimine uude ajastusse", mille raames teadlased, nafta- ja gaasifirmad, geoseadmete ja -tarkvara pakkujad vahetasid teadmisi, esitlesid oma täiustatud ja ümbersuunatud tooteid ning jagasid oma ideid ja plaane uuele energiale üle mineku ajastu tarbeks, mis võimaldaks nende ettevõtetel 2050. aastaks süsinikuneutraalseks muutuda.
EAGE liikmed Alla Šogenova ja Kazbulat Šogenov võtsid aktiivselt osa konverentsist, kuhu oli end registreerinud ligi 4500 inimest ja kokku tehti 800 ettekannet. Konverentsi üks populaarsemaid teemasid oli CO2 ja H2 ladustamise küsimus, sealhulgas 7. juunil toimunud EAGE/SPE ühissessioon “Vesiniku või CO2 geoloogiline säilitamine”, kus A. Šogenova esines suulise ettekandega UHS-ist Leedus. 8. juunil toimunud sessioonil “Maagaasi ladustamine & CO2 ja jäätmete ladustamine” rääkis K. Šogenov UHS-i tulevikuväljavaadetest Eestis ja Lätis. Järgmisel päeval juhatas K. Šogenov seanssi “CCS and Utilisation 2”. Teadlaste uuringuid toetasid Horizon Europe HyStories projektid. Meie teadlaste osalemist EAGE aastakonverentsil rahastasid sihtasutus EAGE-PACE, projekt HyStories ja ENeRG võrgustik.
Alla Shogenova on EAGE liige ja on alates 1996. aastast korduvalt osalenud EAGE aastakonverentsidel. Kazbulat Šogenov on EAGE liige alates 2006. aastast ja on toimetanud EAGE laiendatud teese alates 2007. aastast. Teda on mitmel korral kutsutud korraldama EAGE tehnilisi sessioone.
Lõputööde kaitsmine 2021/2022 õppeaasta kevadsemestril
3. juunil toimus 2021/2022 õppeaasta kevadsemestri magistritööde kaitsmine:
• Ragnar Kauril – Märgsetiti AllJig-S400 tööparameetrite optimeerimine Eesti põlevkivi kaevisele (Juhendaja Erik Väli)
• Tauri Põldema – Aerolaserskanneerimine mehitamata õhusõidukilt markšeideritöödel mahtude mõõdistamiseks (Juhendaja: Sander Kanter)
Palju õnne värsketele magistritele ja nende juhendajatale !
Laeb infot...
Laeb infot...
Meie räägime, meist räägitakse
- Erik Väli ETV+ saates Suvine horisont uue õppekava stipendiumidest
- Heidi Soosalu räägib saates Labor 13. juuni maavärinast Eestis
- Leeli Amon Kuku raadio Ilmaparandajas kliimast ja uuest õppekavast
- Rein Vaikmäe räägib ETV+ saates „Kofe+" Arktika-uuringute uurija-professuuride konkursist
- The Polar Connectioni intervjuu Rein Vaikmäega Eestist ja Arktika uuringutest
- Professor Peeter Talviste saates Kofe+ Astangu varingust
- GI a MSI direktorid rääkisid TalTechi podcastis uuest ühisõppekavast
- Tõnu Tomberg kommenteeris Astangu varingut
- Leeli Amon Geeniusele uuest õppekavast "Maa süsteemid, kliima ja tehnoloogiad"
- Henri Suomalainen Postimehele oma maapõueenergiaõpingutest Delfti Ülikoolis