Doktoriõppe programm koosneb ulatuslikust teadustööst, doktoranti teadustöö tegemisel toetavatest üleülikoolilistest üldainetest ning erialaspetsiifilistest kursustest, mida on doktorandil võimalik valida vastavalt oma uurimishuvist.
Õppetöö toimub inglise keeles. Doktorant peab läbima õppetöö 30 EAP ulatuses. Majandusteaduse ja rahanduse eriala kohustuslikud ained on finantsökonoomika, ökonomeetria ning majandusteaduse eriteemad. Lisaks saab valida erinevaid aineid ülekantavate osksute moodulist. Doktoritöö maht on 210 EAP.
Doktoritöö temaatika eriseminarides on doktorantidel võimalus ette kanda oma uuringuid. Teadustöödele annavad tagasisidet nii kohalikud kui ka partnerülikoolide (Aalto, Helsinki ja Tel Aviv) teadurid. Seminarid toimuvad kord kuus ja neis tuleb osaleda kõigil semestritel, mil doktorant on aktiivses õppes.
Tüüpiline doktoritöö koosneb kolmest teaduspublikatsioonist. Teaduspublikatsioonid peavad olema eelretsenseeritud ning ilmunud Scopuse ja/või Web of Science’i andmebaasides indekseeritud väljaannetes. Vähemalt üks kolmest artiklist on soovituslikult ainuautorluses.
Doktorantidel on võimalik osaleda Soome rahanduse doktorikooli/majanduse doktorikooli loengutel. Uurimisteemakeskse individuaalõppe raames on võimalik arvestada erinevaid Eestis või välismaal sooritatud lühikursuseid.
Lisaks on võimalik osaleda Majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikooli poolt korraldatud koolitustel ja kirjutamislaagrites ning taotleda rahalist toetust väliskonverentsidel ja koolitustel osalemiseks.
Doktoriõpingute tulemuseks on uurimisteema probleemile uudset lahendust esitav doktoritöö. Doktoritöid juhendavad oma erialal rahvusvaheliselt tunnustatud teadlased majandusanalüüsi ja rahanduse instituudist.