TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL

Site logo

Instituudist

Majandusanalüüsi ja rahanduse instituut asutati 1992. aastal teoreetilise majandusteaduse ja -metodoloogia instituudi nime all, oma praegust nime kannab instituut alates 2016. aastast. Meie instituudi tegevust iseloomustavad põhilised märksõnad on kvantitatiivne majandusanalüüs ja rahandus, kaasaegsed kontseptuaalsed lähtekohad majandussüsteemi toimimise mõistmiseks, majandus-, rahandus- ja poliitikamõjude ning -protsesside tõenduspõhine uurimine, kõrgetasemeline teadustöö (TalTech on Eesti ainus ülikool Economics & Econometrics valdkonnas QS edetabelis, #351-400 maailmas)  interdistsiplinaarsus, rahvusvaheline koostöö, rakenduslikkus ja teaduspõhine õppetöö.

Uurimisrühmad

Majandusanalüüsi ja rahanduse instituudis on neli uurimisrühma

Research groupsMore

Õppekavad

Rakendusliku majandusteaduse bakalaureuseõpe ja majandusanalüüsi magistriõpe annavad keerukate majandusprobleemide lahendamiseks vajalikud oskused ja teadmised. Tutvu õppekavadega lähemalt.

ÕppekavadMore

ECEE konverents-suvekool

Instituudi ja Eesti Panga koostöös korraldatav iga-aastane konverents ja suvekool toovad Tallinnasse majandus- ja rahanduseksperte üle maailma.

ECEEMore

Doktoriõpe majanduses ja rahanduses

Majanduse doktorikava majandusanalüüsi ja rahanduse peaeriala pakub kaasaegset teaduspõhist doktoriõpet koostöös Soome majanduse ja rahanduse doktorikoolidega

doktoriõpeMore

Teadusseminarid

Instituudi teadusseminaridel esitlevad oma värskeid teadustöid meie teadlased ning väliskülalised.

Research seminarMore

Loading...

Loading...