Tallinna Tehnikaülikool

INSTITUUDIST

Õiguse instituut on uus nimi enam kui 20 aastat toimunud õppe- ja teadustööle, mida iseloomustab rahvusvahelisus ja püüdlus olla parimad regioonis. Õiguse instituut panustab Tallinna Tehnikaülikooli missiooni oma teadus- ja õppetööga õigusteaduses, mille abil on ülikoolil võimalus klassikalise õigushariduse kõrval pakkuda kõrgharidust ja teadmussiiret ka arenevates valdkondades nagu tehnoloogiaõigus ja Euroopa Liidu õigus.

Tutvu õppeprogrammidega

Õiguse instituut panustab Tallinna Tehnikaülikooli missiooni oma teadus- ja õppetööga õigusteaduses, mille abil on ülikoolil võimalus klassikalise õigushariduse kõrval pakkuda kõrgharidust ja teadmussiiret ka arenevates valdkondades nagu tehnoloogiaõigus ja Euroopa Liidu õigus. Meie rahvusvahelised õppekavad on eduka karjääril alus Eestis või välismaal!

Õiguse instituutMore

Koolitused ja ekspertiisid

TalTechi õiguse instituut teeb õigusvaldkonnas koostööd nii era-, kui ka avaliku sektoriga. Instituut on nõutud koolitaja aktuaalsetel õiguslikel teemadel nagu andmekaitse, infotehnoloogiaõigus, intellektuaalne omand, tehisintellekt. Anname eksperthinnanguid ja analüüse nii Eesti Valitsusele kui ka rahvusvahelistele organisatsioonidele ning teeme koostööd Euroopa juhtivate mõttekodade ja konsultatsioonibüroodega.

Õiguse instituutMore

Instituudi teadussuunad

Oleme regiooni juhtiv valdkondlik teadusüksus, kes on spetsialiseerunud järgmistele õiguslikele teemadele: Rahvusvaheline õigus; Euroopa Liidu õigus; Tehnoloogia-, sh küberõigus; Tehisintellekti õiguslikud regulatsioonid; Digitaalse turu regulatsioonid.

Õiguse instituutMore

Uurimisrühmad

Istituudil on kolm uurimisrühma, milleks on EL digitaalturu ja tehnoloogiate õiguspoliitiline ja normatiivne raamistik ja selle kohaldumine partnerriikides, Rahvusvahelised suhted, julgeolek, õigus ja tehnoloogia ning Eraõigus.

LawMore

Instituudi Facebook

Meie Facebooki leht - TalTech Law School hoiab teid kursis meie igapäevaste tegevuste, koolituste, ürituste jm.

Law School FBMore

LAITech2022 üliõpilaskonverents

LAITech2022 konverents on suunatud kõigile üliõpilastele, kes on huvitatud teadmiste vahetamisest ja levitamisest, võimaldades osa saada interdistsiplinaarsetest ja kõrge kvaliteediga akadeemilise sisuga teemadest.

Majandusteaduskonna tudengidMore

Laeb infot...

Legal Lab

TalTech Legal Lab

TalTech õiguse instituudi ja advokaadibüroo NJORD vaheline koostööprojekt.