Õiguse instituut panustab Tallinna Tehnikaülikooli missiooni oma teadus- ja õppetööga õigusteaduses, mille abil on ülikoolil võimalus klassikalise õigushariduse kõrval pakkuda kõrgharidust ja teadmussiiret ka arenevates valdkondades nagu tehnoloogiaõigus ja Euroopa Liidu õigus. Meie rahvusvahelised õppekavad on eduka karjääril alus Eestis või välismaal!
TalTechi õiguse instituut teeb õigusvaldkonnas koostööd nii era-, kui ka avaliku sektoriga. Instituut on nõutud koolitaja aktuaalsetel õiguslikel teemadel nagu andmekaitse, infotehnoloogiaõigus, intellektuaalne omand, tehisintellekt. Anname eksperthinnanguid ja analüüse nii Eesti Valitsusele kui ka rahvusvahelistele organisatsioonidele ning teeme koostööd Euroopa juhtivate mõttekodade ja konsultatsioonibüroodega.
Oleme regiooni juhtiv valdkondlik teadusüksus, kes on spetsialiseerunud järgmistele õiguslikele teemadele: Rahvusvaheline õigus; Euroopa Liidu õigus; Tehnoloogia-, sh küberõigus; Tehisintellekti õiguslikud regulatsioonid; Digitaalse turu regulatsioonid.
Istituudil on kolm uurimisrühma, milleks on EL digitaalturu ja tehnoloogiate õiguspoliitiline ja normatiivne raamistik ja selle kohaldumine partnerriikides, Rahvusvahelised suhted, julgeolek, õigus ja tehnoloogia ning Eraõigus.
Meie Facebooki leht - TalTech Law School hoiab teid kursis meie igapäevaste tegevuste, koolituste, ürituste jm.
LAITech2022 konverents on suunatud kõigile üliõpilastele, kes on huvitatud teadmiste vahetamisest ja levitamisest, võimaldades osa saada interdistsiplinaarsetest ja kõrge kvaliteediga akadeemilise sisuga teemadest.
TalTech õiguse instituudi ja advokaadibüroo NJORD vaheline koostööprojekt.