Teaduse populariseerimine
Loodusteaduskonna eesmärgiks on lisaks kvaliteetse ja teaduspõhise rahvusvaheliselt tunnustatud hariduse pakkumisele panustada teaduslikke teadmiste levikusse, suurendada üldsuse teadlikkust teaduse olulisusest ja selle mõjust ühiskonnale, innustada uusi põlvkondi teadust uurima ning aidata üldsusel mõista teaduse rolli ja tähtsust meie igapäevaelus.
Teaduslikud festivalid ja üritused
Korraldame avatud üritusi, kus saavad osaleda kõik soovijad. Need üritused võimaldavad inimestel näha teadust lähemalt, osaleda praktilistes tegevustes ning suhelda teadlastega. Meie eesmärk on muuta teadus kättesaadavaks ja haaravaks kõigile.
- Loodusteaduste päev
- Loodusteaduskonna teaduskonverents
- Teadlaste Öö
- Avatud Uste Päev
- Erinevad konverentsid, messid ja teaduspäevad
Teadusuudised, populaarteadus ja sotsiaalmeedia
Jagame oma teadust kõigiga kirjutades ja rääkides keerulisest teadusest lihtsamas keeles tavameediakanalites. Oleme aktiivsed ka sotsiaalmeedias ja jagame põnevat teadusalast sisu ning uudiseid Facebookis ja Instagramis.
Meie erinevaid meediakajastusi saad jälgida siin.
Kooli- ja noorteteadus
Toetame noori teadushuvilisi läbi erinevate programmide, projektide ja töötubade, mis aitavad avastada teaduse põnevat maailma ning innustavad noori oma teaduslikke unistusi järgima.
- Tuleviku loodusteadlase programm (TULP)
- Keemia ja biotehnoloogia instituudi töötoad
- Töötoad kooliõpilastele
Avalikud loengud ja seminarid
Oleme koduks mitmetele põnevatele loengutele ja seminaridele, kus kogenud teadlased jagavad oma teadmisi ja kogemusi erinevatel teemadel alates kosmoseuuringutest kuni keskkonnakaitse ja biotehnoloogiani. Loenguid ja seminare on võimalik ka eraldi tellida võttes ühendust vastava instituudiga.
Podcastid
Pakume podcastide kuulajatele võimalust õppida uusi asju teadusest, kuulates arutelusid ja intervjuusid meie teadlaste, üliõpilaste ja vilistlastega.
Tule meile külla
Võtame vastu külalisi, kes soovivad ise näha ja tutvutada meie teadusruumidega, samuti pakume ruumide rendi võimalusi seminarideks, töötubadeks jne - parimad mõtted ei tule kuskil mujal kui olles ise teaduse keskel!
- Särghaua õppekeskus
- Ekskursioon Loodusteaduste majas
Harrastusteadlasele
Küsi teadlaselt või vaatle ise:
- Mereinfo
- Ilmajaam
- Küsi geoloogilt või mäeinsenerilt
Ole kaasatud
Läbi arengufondi, toetusportaali ja vilistlasliikumise on igalühel võimalik panustada meie tegevusse ja olla kaasaaitaja teaduse ja hariduse arengusse.
- Taltech arengufond
- Toetusportaal
- Vilistlasportaal