Tallinna Tehnikaülikool

Ülikoolis õiget eriala valides mõtleme peamiselt sellele, mis meid huvitab ja mis alal tahame tulevikus töötada. Millises valdkonnas ehitada üles oma karjäär? Kas oled uudishimulik ja esitad endale sageli küsimusi "kuidas" ja "miks"? Kas Sind huvitab ümbritsev keskkond, mõtled planeedi ja inimkonna tuleviku peale ning tahad leida probleemidele praktilisi lahendusi?  Kui need teemad Sind kõnetavad, tule õppima TalTechi loodusteaduskonda! 

21. sajandi suurte väljakutsete – kliimamuutustega kohanemise, süsinikuneutraalsuse, toidulaua jätkusuutlikkuse, personaalse meditsiini, säästliku ressursikasutus, elurikkuse säilimise jne – lahendamise alused peituvad loodusteadustes.  

Labor
Loodusteaduskonna praktiline õpe.


Loodusteaduskond ühendab endas teadusharusid, mis uurivad looduse toimimist erinevatel tasanditel. Siin saavad kokku tipptasemel teadusuuringud ja praktilised rakendused, andes laiapõhjalise hariduse ja oskused tulevikuks. Peale ülikooli lõpetamist on just Sul võimalus muuta maailma. Ainult reaalsete teadmiste abil on võimalik luua reaalseid asju ja lahendusi. 
Oleme uurinud TalTechi loodusteaduste tudengitelt, kus ja kellena oleks neil võimalus peale õpinguid töötada. Millised väljakutsed ootavad neid ees, kui nad on lõpetanud ülikooli.

Toidu- ja biotehnoloogia eriala lõpetanutel on palju uksi valla, leiab tudeng Anna: 

„TalTechis on kõige laiapõhjalisem ja teaduspõhisem toidu valdkonna õpe Eestis. Ma ise soovin tulevikus tegutseda just toiduteaduse valdkonnas, kus tegeletakse teadusuuringutega, uute toodete arendamisega ja uute tehnoloogiate väljatöötamisega. Tootmises ja eraettevõtluses saab tegutseda näiteks tootmisjuhina, toidutehnoloogina, tootearendajana või kvaliteediosakonnas. Avalikus sektoris vajatakse spetsialiste järelevalve teostamiseks, toiduohutuse ja toidumärgistuse kontrollimiseks ning toidutootjate nõustamiseks. Samas saab edasi liikuda ka näiteks toitumisnõustajaks- või terapeudiks.“
Miks toidutehnoloogia nii huvipakkuv on, vaata Anna loost „Toidutehnoloogia tudeng: ülikool ei ole lihtne ja see on okei!“


Maa süsteemide, kliima ja tehnoloogiate eriala tudeng Kirke Britt:
„See eriala loob tudengile eelduse liikuda edasi mitmes erinevas suunas, lähtuvalt huvidest ja soovidest. Näiteks saab töötada klimatoloogi, mereuurija, geoloogi või mäeinsenerina. Tööandjateks on nii Eestis kui ka välismaal tegutsevad keskkonna, geoloogia ja ressurssidega tegelevad erafirmad ning Eesti keskkonna ja ressurssidega seotud riigiasutused (Keskkonnaamet, Keskkonnaagentuur, Geoloogiateenistus jt.) ning ka kohalikud omavalitsused. Valikut on ühesõnaga palju.“
Loos „Õpi nägema maailma uue pilguga – loodusteaduste tudengi lugu“ saad teada, miks see eriala on üks inspireerivamaid valikuid praktilise meelega loodushuvilistele .

Rakendusfüüsikat õppiv tudeng Daniel räägib, mis teeb füüsika nii haaravaks:
„Võimalus on rakendada oma oskusi mitmetes valdkondades, kus põhiline pingutus läheb arvutuste, mudelite loomise ja andmeanalüüsile. Rahvusvaheliselt on võimalusi palju, näiteks suuremad kohad nagu CERN ja ESA palkavad hea meelega füüsikuid ning neile saavad TalTechi tudengid ka praktikale kandideerida pärast oma bakalaureuse kraadi omandamist.“
Loos „Astronoomiahuvist füüsika bakalaureuseni“ jagab Daniel oma põnevaid õpikogemusi ja annab julgustavaid soovitusi noortele.

Rakenduskeemiat ja geenitehnoloogia bakalaureuse õppe läbinud ja nüüd magistris õppiv Katariina jagab oma tulevikuplaane:
„Geenitehnoloogia eriala pakub väga mitmekülgset töömaastikku. On võimalus töötada haigla laborites, eraettevõtetes või jätkata akadeemilist teekonda ülikoolis. Meie eriala bakalaureus annab laia põhja. Seega valdkondi, mille suunas liikuda, on palju, olgu selleks näiteks ravimitööstus, biotehnoloogia või hematoloogia.“  
Sellel erialal on väga tugev praktiline pool, mistõttu teoreetilise osa omandamine, mõistmine ja seoste loomine toimub lihtsamalt. Vaata Katariina lugu rakenduskeemia ja geenitehnoloogia õpingutest.

Tutvu lähemalt TalTechi loodusteaduskonna bakalaureuseõppe erialadega.
Kui ka Sina soovid saada reaalseid teadmisi, et luua reaalseid lahendusi, siis esita avaldus TalTechi hiljemalt 3. juuli keskpäevaks: taltech.ee/reaalne