Eesti Vabariik tähistab 20. augustil iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva, aga kas me mäletame, kuidas vabadus tuli? Oma lugusid jagavad Tallinna Tehnikaülikooli professorid, teadlased ja töötajad.

Eesti lipp

Mõnele oli see justkui eilne päev, teisele ilus noorus või kauge lapsepõlv, kolmandatele ajalugu, st aeg enne nende sündi. Teadlasteks on sirgunud juba uus põlvkond noori, kelle kogu elu on möödunud vabas Eestis.

Selle tähtsa päeva puhul on sobiv meelde tuletada iseseisvuse taastamise aega, kui vabaduse aimdus oli alles õhus, mõtetes ja lootustes, aga mitte veel käes.

Täna võime vaadata sellele perioodile rahulikult ja rahuloluga, ent ise selle aja sündmuste keerises olles jagus segaseid ja pingelisi olukordi küllaga. Tõestus on siin.

Seda aega meenutavad:

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessorid

Mihkel Kaljurand (1945)

Sirje Keevallik  (1943)

Kaupo Kumm (1931)

Andres Lahe (1938)

Jaak Leimann (1941)

Sulev Mäeltsemees (1947)

Väino Rajangu (1945)

Karl Õiger (1933)

ja

noorem põlvkond: