Tallinna Tehnikaülikool

Inseneeria on väga laiade võimalustega valdkond, mis aitab ellu viia maailma muutvaid ideid – alates keskkonnasõbralike tehnoloogiate arendamisest kuni igapäevaelu innovaatiliste lahenduste loomise ja rakendamiseni. Inseneeria ühendab loovuse ja analüütilise mõtlemise ning pakub väljakutseid neile, kes soovivad kujundada ja muuta tulevikku. Kõik, mis meid ümbritseb ja pole looduse loodud, vaid inseneride töö tulemus.

Inseneeria õppimine TalTechis pole ainult haridus, vaid ka investeering oma tulevikku. Me anname sulle oskused ja teadmised, et muuta maailm paremaks kohaks meie kõigi jaoks. Oled valmis väljakutseteks ja innovatsiooniks? Siis TalTechi inseneriteaduskond ootab just sind!

Inseneri tudengid

Siin on nimikiri erialavalikutest, millega saad anda oma panuse tuleviku kujundamisesse. Sõltuvalt sellest, mille vastu sa huvi tunned ja milles tugev oled, saad valida just endale sobivaima eriala: 

  • Keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia 

    See eriala õpetab arendama rohetehnoloogiaid ning annab oskused, kuidas  olemasolevaid tehnoloogiaid kasutada keskkonnasäästlikumalt ja tõhusamalt.  Lisaks globaalsetele keskkonnateemadele saad teadmised digitaliseerimisest, automatiseerimisest, materjalitehnikast ja rakenduslikust keemiast.

  • Keemiatehnoloogia

    Selleks, et arendada innovaatilisi lahendusi, näiteks biolagunevaid materjale ja energiatõhusaid protsesse, oleme loonud eriala, mis ühendab keemia ja tehnika. Keemiatehnoloogiat, mis aitab tööstusele ja igapäevaelule toota hädavajalikke aineid keskkonnasõbralikult, on võimalik õppida meie kolledžis Kohtla-Järvel. 

  • Materjalitehnoloogia 

    Vali oma materjal! Kas puit, plast, tekstiil, metall, keraamika, komposiit või funktsionaalsed ja elektronmaterjalid? Valik on sinu! Materjalitehnoloogia eriala annab põhjalikud teadmised ja praktilised oskused, millised on kaasaegsed materjalide valmistamise ja töötlemise võtted ning kuidas neid keskkonda säästvalt kasutada. Mitmekülgsed teadmised ja oskused võimaldavad erinevaid materjale nutikalt kombineerida ning luua täiesti uudsete omadustega tooteid.

  • Hoonete sisekliima ja veetehnika

    Me kõik tahame oma kodus puhast joogivett, hästi toimivaid vee- ja reovee süsteeme ning meid ümbritsevas ruumis hingata värsket ja puhast õhku. Et saaksime tervislikus ja puhtas elukeskkonnas elada, peab meil olema selle eriala spetsialiste. Kui tahad meie tuleviku elukeskkonna loomises kaasa rääkida, siis on see eriala sinu jaoks!

  • Teedeehitus ja geodeesia

    Meilt saad praktilised teadmised teede ja sildade projekteerimisest, ehitusest ja hooldamisest või ehitusgeodeesia mõõdistustest ning GIS-tehnoloogiatest. Isegi kui sa praegu veel ei tea, mis on GIS, siis õpingute käigus saad kindlasti teada! Vali ise, kas tahad tulevikus ehitada teid või sildu või hakkad hoopis ehitusgeodeediks, kes keskendub ehitusmõõdistuste ja satelliittehnoloogiate rakendamisele. 

    arhitektuuri tudengid
  • Arhitektuur 

    Õpid looma funktsionaalseid ja põnevaid ehitisi, mis arvestavad keskkonna ja inimeste vajadustega. Õpe keskendub disainile, ehitustehnoloogiatele ja jätkusuutlikkusele. 

  • Ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine  

    Õppekava hõlmab ehitiste kavandamist, konstruktsioonide analüüsi ja ehitusprotsesside juhtimist ja sobib neile, kes soovivad tulevikus ehitusvaldkonnas juhtivatel kohtadel töötada. Eriala on võimalik õppida nii Tallinnas kui ka Tartu kolledžis. 

  • Kestlikud sinimajanduse tehnoloogiad

    Sinimajanduse tehnoloogiate õpe valmistab ette laiapõhjaliste teadmiste ja praktiliste oskustega spetsialiste, kes lahendavad keskkonna- ja merekeskkonna probleeme ning arendavad jätkusuutlikke mere- ja rannikumajanduse tehnoloogiaid ja ärimudeleid. Sinimajanduse tehnoloogiaid on võimalik õppida Kuressaare kolledžis sessioonõppena. 

  • Meretehnika ja laevaehitus

    Vajalikud teadmised, kuidas ehitada ja arendada kaasaegseid meresõidukeid või  merekeskkonnas kasutatavaid süsteeme, saad Kuressaare kolledžist. Lisaks sellele on sul õpingute käigus võimalus läbida väikelaevajuhi väljaõpe. Kui see edukalt tehtud, saad väikelaevajuhi tunnistuse kätte justkui möödaminnes! Ja siis juba kuni 24-meetrise kaatri või purjekaga merele! 

  • Elektroenergeetika ja mehhatroonika  

    Siit saad põhjalikud teadmised elektrijaamadest, elektrisüsteemidest, tarkvõrkudest ning automaatika- ja mehhatroonikaseadmetest, käsitledes nii traditsioonilisi kui taastuvaid energiaallikaid. Spetsialiseerumiseks saad valida elektroenergeetika, mis keskendub elektri tootmisele ja edastamisele elektriliinidele ja alajaamadele, või mehhatroonika, mis arendab tõhusamat elektrikasutust, tarbimise juhtimist ja nutikaid tehnoloogilisi lahendusi hoonete targemaks muutmiseks.

  • Integreeritud tehnoloogiad

    See on meie ingliskeelne, mitmeid valdkondi ühendav õppekava, mis ühendab IT, disaini, tootearenduse ja mehhatroonika. Tänapäeva insenerid peavad orienteeruma nii kõrgtehnoloogiliste materjalide kui mehitamata õhusõidukite laias maailmas. Selliste mitmekülgsete oskuste õppimiseks ongi loodud integreeritud tehnoloogiate õppekava.

  • tehnoloogiatudeng

    Tootearendus ja robootika

    Sind huvitab tehnika? Ehk lammutasid juba lapsena röstreid ja mudelautosid, et näha, mis seal sees on? Või ehitad ise roboteid ja tehnoloogiavaldkond paneb sul silmad särama? Meil õpid mehaanikat, elektroonikat, programmeerimist ja kaasaegseid materjale. Kui üldine tugev insenertehniline aluspõhi on selge, saad spetsialiseeruda tootearenduse ja tootmistehnika või hoopis robootika erialale. Praktilised oskused ja ettevõtlusalased teadmised saad kaasa mõlemal juhul!

  • Masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimine

    Siin omandad teadmisi tööstusmasinatest, tootmisrobotitest, elektrijaamadest ja taastuvenergeetika süsteemidest. Spetsialiseerumiseks saad valida kas masinaehitustehnoloogia, mis keskendub masinate arendamisele ja tootmise juhtimisele, või energiatehnika, mis hõlmab energiatootmise ja -edastamise lahendusi. Õpe toimub meie kolledžis Kohtla-Järvel. 

  • Arukad süsteemid ja rakendusinfotehnoloogia

    Eriala keskendub kaasaegsete nutikate tehnoloogiate, nagu IoT, küberfüüsikalised süsteemid ja tarkvaraarendus, loomisele ja rakendamisele. Seda on võimalik õppida Kohtla-Järvel ja Tartus.

TalTechi inseneriteaduskonna õppekavad on loodud vastama muutuva maailma nõudmistele. Keskendume innovatsioonile, praktilisele oskusele ja erinevaid valdkondi ühendavale õppele. Meil on:

  • Moodne õppekeskkond: kaasaegsed laborid ja tipptasemel õppevahendid, et rakendada oma teoreetilisi teadmisi ka praktiliselt.
  • Kontakt valdkonna tipptegijatega: meil on tihedad sidemed kohaliku ja rahvusvahelise tööstusega, et tudengid saaksid juba õppimise ajal võimaluse osaleda reaalse töömaailma olulistes projektides.
  • Rahvusvaheline võrgustik: õpingud TalTechis on rahvusvaheliselt orienteeritud, pakkudes võimalusi vahetusprogrammideks ja koostööks tudengitega üle maailma.
  • Lõpetajatel kõrgeimad palgad: OECD andmetel teenivad Eestis 25–34-aastased bakalaureusekraadiga töötajad 32% rohkem kui keskharidusega inimesed. Magistri- või doktorikraadiga töötajad teenivad aga 65% rohkem. Insneeria magistritaseme lõpetajatel on Eestis keskmise palgaga võrreldes vähemalt 1,65-kordne palk, sõltuvalt erialast isegi rohkem kui kahekordne. 

 TULE ÕPI INSENERIKS! 

Näpunäited tulevasele insenerile

  • Ole uudishimulik – küsimuste esitamine ja lahenduste leidmine on inseneeria keskmes. Ära pelga ebaõnnestumisi, sest need on õppetöö loomulik osa.
  • Arenda matemaatilisi ja analüütilisi oskusi – need on inseneeria võtmetööriistad. Tugev baas aitab sind kiiremini edasi!
  • Osale praktilistes projektides –  ülikoolis saad kaasa lüüa erinevates projektides ja algatustes, mille kaudu omandad hindamatuid kogemusi ja kontakte edaspidiseks.
  • Hoia silm peal tehnoloogia arengutel – inseneeria on valdkond, mis areneb kiiresti, seega hoia end kursis oma eriala trendidega ja innovatsioonidega.
  • Kasvata praktilist ja loovat mõtlemist – keskendu lahendustele, mis on nii loomingulised kui ka täpsed.