Mente et Manu suvenumber on pühendatud tänavustele lõpetajatele: kaanepersooniks on tervisetehnoloogiate värske magister iraanlanna Fereshteh Farahani.

mente

Ajakirjast leiab kümne lõpetaja tudengielu parimaid hetki, oma tudengielust räägib Rahva Raamatu juht Viljar Ots ning kõigile lõpetajatele peab inspireeriva kõne vilistlane ning ettevõtja Kristjan Maruste. Mente et Manu peatoimetaja Mari öö Sarv meenutab heaoluteadlaste tõestatud Väikese printsi tarkust, et kõige tähtsam on silmale nähtamatu.

Professor Peeter Ross kirjutab sellest, kuidas koroonapandeemia tõi tehnikaülikooli valdkonnad terviselahingutesse. Mare Roosileht kirjutab regionaalsest ülikoolist, lugeda saab ka sellest, kuidas praktika hindamine viis kovisiooni armastamiseni ning kuidas Tartus sisustatakse eluslaboratooriumi. Tutvustame kaht uut direktorit: Karin Jõeveer ja Jana Holmar

Ajakirjast leiab artikleid Tudengivormeli suveplaanidest, Kuljuse heateost ja distantstreeningutest ja sellest, kuidas TalTech tänavakorvpalli tagasi toob. Ning kuna ajalugu on meie kõigi ühine minevik, ei unusta me sedagi. Meenutame Nõmme rajajat Nikolai von Glehni, kelle sünnist möödub tänavu 180 aastat, ning vaatleme üliõpilaste emotsioone eksamisessioonidel 1980. aastatel.

Ajakirjas on ära toodud ka kõikide tänavuste lõpetajate nimekirjad ning rektori ja dekaanide head soovid lõpetatele eluteele kaasa.

Ajakirja digiversiooni  ja vanemad numbrid leiad siit: taltech.ee/menteetmanu