Värske Mente et Manu kaaneintervjuus räägib Ralf-Martin Soe, millised on targad linnad ja millega hakkab tegelema Targa linna tippkeskus FinEst Twin, mille loomiseks sai ülikool kokku 32-miljonilise toetuse.
Sellega targa linna jutud ei lõpe. TalTechi, OÜ Thinnect ja Tallinna linna koostöös sähvib linnaõhus hulk uusi andmeid: 900 andurist koosnev tark võrk kogub andmeid linnaõhu ja liikluse kohta, tulevikuvõimalused kogunevate andmetega on piiritud.
Teadusprorektor Renno Veinthal ja prorektor, Mektory direktor Mati Lukas kirjutavad teaduse rakendamisest ja rakendusteadusest teadusleppe ja riikliku rahastamise vaates.
Arhitektuuriõppe Tehnikaülikoolis on saamas uut sisu, sellest annavad põhjalikuma ülevaate artiklis professorid Kimmo Lylykangas ja Jarek Kurnitski ning programmijuht Jaan Kuusemets.
Tänavu suvel täitub 20 aastat e-õppe algusest Tehnikaülikoolis. Haridustehnoloogia keskuse juhataja Liisi Järve teeb ülevaate, kuidas e-õpe arenenud on ja mida endast täpselt kujutab.
Sügisel loodud TalTechi olümpiaadikool korraldas sel kevadel oma esimesed olümpiaadid. Maateaduse ja koolimatemaatika olümpiaadid on heaks võimaluseks kooliõpilastele ülikooliks valmistuda ja osavõtt oli üle ootuste suur.
Intervjuus Kristina Traksile lubab Koenigseggi ERP juht Manuel Berglund, et digipööre tasub end igal juhul ära, ehkki esimesel vaatel võib see tunduda kallis luksus. Superautosid Koenigseggi tehases pannakse aga endiselt kokku käsitsi.
TalTechis alustas aprillis tööd Inkeri Treial kantselei juhatajana ning 2. maist tegutseb uuel ametikohal raamatukogu direktorina Tõnis Liibek, kes seni juhtis ülikooli muuseumi tööd.
Värsket verd on ka ülikooli asutatud teaduspargis Tehnopol: aprillikuus asus Tehnopoli juhtima Indrek Orav ja lühikesest intervjuust saab teada, kuidas tema näeb Tehnopoli funktsiooni, võimalusi ja koostööd ülikooliga.
Tudengite tegemistest on selles numbris õige mitu lugu: inseneriteaduskonna üliõpilased käisid Hannoveris ühel maailma suurimal tööstusmessil tipptöösturitega tutvumas; Tartu kolledži tudengid võitsid ära Enginaatori võistluse ning teine tiim Tartu kolledžist osales Robolahingul.
Sellest, kas Tartu, Virumaa või muu regionaalne struktuuriüksus on ülikoolile ja ühiskonnale pigem väljakutse või võimalus, kirjutab Virumaa kolledži arendusdirektor Mare Roosileht.
Krister Kalda Mektoryst kirjutab sellest, kuis ülikooli teadlased ning tehnosiirde- ja kommunikatsiooni-inimesed kevadel USAs tuuril käisid ning tutvustati sealsetes ülikoolides, linnades ja konverentsidel TalTechi Iseautot, tarka linna, tehnosiiret ja ettevõtluskoostööd.
USAs käis ka TalTech Cheerleaders – ajakirjas on tiimi reisilugu sellest, kuidas maailmameistrivõistlustelt 7. koht ära toodi.
Vilistlase ankeedi täitis seekord Eesti Soojustehnikainseneride Seltsi esinaine Nadežda Dementjeva, kes ütleb veendunult, et füüsikas ja matemaatikas on naised meestega võrdsed.
Ülikooli raamatukogu tähistab tänavu 100. aastapäeva ning seekordses juubeliartiklist saame teada, et vanake on vägagi nooruslik: 100-aastane raamatukogu on e-raamatukogu.
Ja last, but not least: TalTechi linnakupidu tuleb taas! Märkige kalendrisse 13. september ja lugege lähemalt, mis Sten Kalderil peokorraldajana plaanis.