Mente et Manu juuninumber on traditsiooniliselt pühendatud värsketele lõpetajatele. Ajakirjast leiab lõpetajate nimekirjad õppekavade kaupa ning rektori ja dekaanide tervitussõnad lõpetajatele.

Innustust ja põnevaid ideid annavad lõpetajatele ka vilistlased Kaisa Orgusaar ja Lauri Kalm.

Ka kaanepersooniks on värske lõpetaja. Ärinduse bakalaureusekraadi saanud Hanna Pentsa räägib intervjuus oma õpinguajast, tulevikuplaanidest ja ettevõtlusest. Ta leiab, et koolides võiks anda rohkem ettevõtlusõpet, ning soovitab kõigil noortel juba õpingute ajal aktiivselt kaasa lüüa erinevates tegemistes ja organisatsioonides – see annab nii väärt kogemusi ja hindamatu suhtevõrgustiku, lisaks näeb CV-l hea välja.

Teadusrubriigis juhib Teaduste Akadeemia president, rannikutehnika professor Tarmo Soomere tähelepanu sellele, et kahekraadine temperatuuri tõus planeedil sama suur muutus kui elusorganismi kahekraadine temperatuuri tõus – kuidas te tunnete end 38-kraadise palavikuga? Igaühe panus planeedi heaks ja kliimasoojenemise vastu on oluline – lõpmata väikeste suuruste summa ei olegi enam lõpmata väike.

Ülikooli üliõpilaskonna esimees Sten Ärm kirjutab sellest, kuis kõrghariduse alarahastus mõjutab ennekõike üliõpilasi, kel napib stipendiume ja õppetoetusi, mis aitaksid keskenduda ainult õppimisele, samuti ei jagu piisavalt õppejõude, et iga tudeng saaks personaalset tagasisidet.

Rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping kirjutab lahti konkreetsemad sammud, mida TalTech on teinud ja plaanib teha, et jõuda arengukavas seatud sihtideni jätkusuutlikkuse vallas. Artiklis on juttu ringmajanduse, rohetehnoloogiate jm jätkusuutlike teemade toomisest õppetöösse, ülikoolilinnaku süsinikjalajälje vähendamisest nullini ning Kliimanutika tuleviku keskusest, mille esimeseks suureks eesmärgiks ongi süsinikuheitmete mõõdikute koostamine.

Ülikoolil on kolm uut tenuuriprofessorit: ehituse riskijuhtimise professor Amlyn David Qivitoq Witt, soojusenergeetika professor Anna Volkova ja kõnetehnoloogia professor Tanel Alumäe. Tutvustame ka värsket Kuressaare kolledži Läänemere Sinimajanduse Arenduskeskuse juhatajat Liina Tabrit ja ülikooli turunduse keskuse juhti Kerdu Leneari.

Avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg kirjutab sellest, kuis 154 huvilist võtsid mõõtu TalTechi labürindijooksus. Maikuus Tallinna Vabaduse väljakul toimunud teadmiste ja kiiruse mõõduvõtu parimad kümme abiturienti said õppekoha Tallinna Tehnikaülikooli vabalt valitud erialale väljaspool üldiseid lävendeid.

Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht innustab värskeid lõpetajaid valima töökohaks regioone väljaspool Tallinna ja Harjumaad. Lisaks teeb Roosileht ülevaate TalTechi panusest Ida-Virumaa haridus- ja teadusplaanide võimendamisse.

Inseneritudengid Daniil Bragin ja Artur Lavrov kirjutavad oma reisist Lissaboni European Young Engineers korraldatud põnevale konverentsile, kus valdkonna tipud tegid tudengitele põnevaid ettekandeid ja väljasõite läbi jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse prisma.

Tudengivormeli tiim kirjutab FS Team Tallinna suveplaanidest. Lühidalt öeldes on plaanis panna õppeaasta jooksul valmis ehitatud elektrivormel ja isejuhtiv vormel treilerile ja tuua võistlusreisilt üle Euroopa hulk poodiumikohti ja võite.

TalTechi kampus sai 60-aastaseks ja selle tähistamiseks on ülikooli peamajas mahukas näitus "Kampus 60. Tallinna Tehnikaülikool Mustamäe luidetel". Ajaloost ja väljapanekust kirjutavad suurnäituse koostajad.

Spordikülgedel saab lugeda sellest, kuidas TalTech Cheerleaders tänavu kevadel USAs maailmameistrivõistlustel kõrget taset näitas.

Kogu ajakirja saad sirvida siin.

Ajakirja esikaas, kaanel Hanna Pentsa