Teaduskonnast
Õppetöö korraldus
Dekanaat korraldab teaduskonnas õppetööd: nõustab üliõpilasi ja õppejõudusid õppetöö korralduse alal, korraldab teaduskonda kuuluvate üliõpilaste õpitulemuste arvestamist, valmistab ette korraldused ja käskkirjad üliõpilaste kohta, annab tõendeid õppimise kohta, tegeleb õppeteenustasude arvestamisega, vahendab teavet erinevate struktuuriüksuste vahel.

Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu INSÜK
INSÜKi moodustavad teotahtelised inseneriteaduskonna tudengid. Meie ülesandeks on olla inseneritudengite häälekandjaks. Soovime, et teaduskonnas antav haridus oleks mitmekesine ja kvaliteetne - teeme koostööd erialaettevõtete ja -liitudega, korraldame hariduslikke väljasõite üle Euroopa ning mitmesuguseid suurüritusi.

Eesti inseneripedagoogika keskus
Eesti inseneripedagoogika keskuse eesmärgiks on õpetajate ja õppejõudude pedagoogilise taseme- ja täiendusõppe läbiviimine. Pakume tuge mentoritele ja didaktikaekspertidele, osaleme teadustöös ja haridusprogrammides ning korraldame koolitusi, seminare ja õpitubasid.

Õppearenduse keskus
Toetame õppearendusprotsessis, aitame kaasa õpetamise kvaliteedi tõstmisele. Pakume: õppe- ja ainekava sidususe analüüs; õpetamise ja hindamise metoodika valik; õppe-metoodiliste materjalide koostamine; portfoolio koostamine; tunnivaatlused; tandemõpe; CDIO põhimõtete kasutuselevõtu toetamine; seminaride ja koolituste korraldamine; mentorlus.

Põnevad saavutused
Näiteid inseneriteaduskonna instituutide ja kolledžite viimaste aastate suurematest saavutustest ja projektidest.

Teaduskonna juhtimine
Meie juhid – dekaan, prodekaanid, instituutide juhid, programmijuhid ja nõukogu – annavad näo kaasaegsele ja uuendusmeelsele teaduskonnale.


Tule inseneriteaduskonda õppima!
Ilma päikeseta poleks elu. Ja ilma elektrita on tänases maailmas üsna keeruline toime tulla. Õnneks on meil päike ja sellest saab energiat toota isegi pilvisel päeval. Euroopa Liidu ambitsioon on kergitada taastuvenergia osakaalu 2021. aasta 21,8 protsendi pealt 42,5 protsendini juba järgmise kümnendi alguseks. See tähendab vajadust uute tehnoloogiate järele, mis on odavamad toota, tõhusamad ja kestavad kauem. Näiteks päikesepaneelid, mis ei laiu üle maa, vaid sobivad linnades juba olemasolevate hoonete pindadele – ja mis on nõnda õhukesed, et sobivad isegi akendele. Just selliseid päikesepaneele arendab TalTechis professor Maarja Grossberg-Kuusk.
Loe Maarja lugu lähemalt SIIT
Laeb infot...
Laeb infot...
RetroEV
TelTech Autonoomsete sõidukite uurimisgrupi juhtimisel ning Tootearendus ja robootika programmi raames käivitati insenertehniline võistlussari RetroEV, mille raames erinevad meeskonnad ehitavad neile meelepärase retroauto ümber kaasaegseks elektriautoks koos võimalike juhiabisüsteemide ja isejuhtivuse funktsioonidega.
Jälgi RetroEV videopäevikut Tootearenduse ja robootika Youtube kanalil.
Jälgi meie tegemisi
- Kuidas viia Eestis sujuvalt läbi renoveerimislaine
- Teaduskonna projektid Eesti Teadusinfosüsteemis ETIS
- Jälgi meie tegemisi Facebookis
- 2022. aasta parim tehnika ja tehnoloogia teadusartikkel räägib CO2 püüdmisest
- Põlevkivituha uute kasutusvõimaluste uuring sai 2022. aasta parima arendustöö tunnustuse
- Kas biomajandus saab olla sinine
- Kuula podcasti: kestlikud sinimajanduse tehnoloogiad
- Vaata: Meie teadlaste abiga tahetakse hakata Kuul energiat tootma
- Inseneripedagoogika aitab leevendada olukorda Eesti põuasel õpetajaturul
- Meretehnoloogia kompetentsikeskus
- Alar Konist: parim lahendus on põlevkivist elektri tootmine
- Tartu kolledži vanemlektor Jiri Tintera mõtiskleb kahanevate linnade teemadel
- Kuula podcasti: hoonete sisekliima ja veetehnika eriala
- Aasta teadlane Dmitri Vinnikov: Euroopa Liit tunneb huvi meie lahenduste vastu