Sisseastujale
Meie teaduskonna lõpetajad on tõelised insenerid, leiutajad, innovaatorid ning ettevõttejuhid, kelle ülesandeks on kujundada tulevikutehnoloogiad. Inseneriteaduskonnas õpid märkama inimeste muutuvaid vajadusi ja looma ise uusi võimalusi, võttes appi tehnoloogia viimase sõna. Juba täna on selliste inimeste järele tõsine nõudlus – töökohti pakutakse tunduvalt rohkem, kui on viimastel aastatel olnud lõpetajaid. Õppides inseneriteaduskonnas, teed kindla investeeringu oma tulevikku!
Rakenduskõrghariduse, Bakalaureuse ja integreeritud õppekavad
Arhitektuur
Soovid kujundada meid ümbritsevat linnaruumi ja tulevast elukeskkonda? Kui nii, siis tule uuri lähemalt, mida TalTechi arhitektuuri erialal Sinu tulevikule pakkuda on!

Arukad süsteemid ja rakendusinfotehnoloogia (Kohtla-Järve, Tartu)
Arukate süsteemide ja rakendusinfotehnoloogia õppekava ühendab IoT (Internet of Things), tarkvara (sh tööstusliku) programmeerimise, automaatika, robootika, andmesidevõrkude telemaatika ja küberfüüsikaliste süsteemide valdkonnad.

Ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine (Tallinn, Tartu)
Ehitusinseneri töö on hoonete rajamine. Ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala lõpetajana saad hakkama kõigega: väikeelamutest pilvelõhkujate ning keerukate tööstushooneteni.

Elektroenergeetika ja mehhatroonika
Kui oled särtsu täis või vahel tunned, et ujud vastuvoolu, siis tule maanda end õppides elektritarkust!

Hoonete sisekliima ja veetehnika
Hoonete sisekliima ja veetehnika õppimine annab sulle laiapõhjalised teadmised, kuidas hoonete tehnosüsteemid toimivad ja kuidas mõjutada hoonete energiatarbimist.

Integreeritud tehnoloogiad (õpe toimub inglise keeles)
Saa teada, kuidas siduda omavahel erinevaid valdkondi nagu IT, äri- ja protsessijuhtimine, disain ja tootearendus, mehhatroonika ning tootmise digitaliseerimine

Keemiatehnoloogia (Kohtla-Järve)
Keemiatehnoloogia on üldistatult öeldes keemia ja tehnikaalaste teadmiste rakendamine selleks, et tööstuslikult toota kütuseid, toidukonservante, nanomaterjale, polümeere, kaasaegseid ehitusmaterjale, ravimeid – kõike seda, ilma milleta ei saa eksisteerida 21. sajandi ühiskond.

Keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia
Eriala annab head teadmised spetsialiseerumiseks väga aktuaalsetes keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia valdkondades, mis aitavad tagada jätkusuutliku arengu ning lahendada mitmeid üliolulisi ja aktuaalseid globaalseid probleeme.

Kestlikud sinimajanduse tehnoloogiad (Kuressaare)
Sinimajanduse tehnoloogiate õpe on ainulaadne võimalus võtta vastu väljakutse maailma parandamiseks ja olla üks tuleviku mere kujundajatest.

Masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimine (Kohtla-Järve)
Masinaehitustehnoloogia keskendub tööstuses kasutatavate masinate, tootmisrobotite ja seadmete ehitusele ning tööpõhimõtetele, samuti uute tehnoloogiate väljatöötamisele ning juurutamisele.

Materjalitehnoloogia
Kolmeaastase õppe vältel saad ülevaate kaasaegse elukeskkonna põhilistest materjalidest (puit, plastid, tekstiil, metalsed materjalid, funktsionaalsed materjalid, komposiidid, mineraalid) ja nende tehnoloogiatest.

Meretehnika ja laevaehitus (Kuressaare)
Meretehnika ja laevaehituse õppes saad põhjalikud teadmised laevade ehitusest ning merel ja rannikul kasutatavatest elektroonikaseadmetest. Õppekaval omandad põhjalikud teadmised laevade ja meretehniliste süsteemide projekteerimisest, ehitusest ja kasutatavast tehnoloogiast.

Teedeehitus ja geodeesia
Majanduse arengu tagab kaasaegse taristu olemasolu, mille üheks tähtsamaks osaks on piisava tihedusega ja heas seisukorras teedevõrk. Just sina võiksid olla uus teedeinsener.

Tootearendus ja robootika
Eriala ühendab tehnilise loovuse ja praktilise insenerioskuse, valmistades sind ette tulevikutehnoloogiate arendamiseks. Õpid kaasaegsetes laborites, osaled päriselulistes projektides ja saad tugeva aluse karjääriks robootika, tootearenduse või tööstusautomaatika valdkonnas.

Magistriõppekavad
Elektroenergeetika
Energeetika valdkond on riigi ja majanduse toimimise üheks alustalaks, millest tulenevalt on selle eriala lõpetajate järele alati vajadust.

Elektrotehnika ja mehhatroonika
Suurt vajadust elektrotehnika ja mehhatroonika spetsialistide järele on prognoosinud ja näidanud nii erinevate tööstussektorite, tööandjate kui ka kõrghariduse uuringud. Meie eriala lõpetanutel on kõik eeldused edukaks karjääriks kiirelt arenevates, uutele lahendustele orienteeritud ning paindlikes ettevõtetes.

Energiatehnoloogia ja soojusenergeetika
Energiatehnoloogia ja soojusenergeetika eriala sobib kõigile inseneeriast, kaasaegsetest energia tootmise tehnoloogiatest ning keskkonnakaitsest huvitujatele.

Hooned ja rajatised
Ehitusvaldkond sobib inimesele, kes julgeb mõelda suurelt, ei karda vastutust ning omab ambitsiooni midagi silmale nähtavat ja käega katsutavat ära teha.

Jätkusuutlik tööstus (Kohtla-Järve)
Oled huvitatud automatiseerimisest, digitaliseerimisest ja robotiseerimisest ning tahad tagada ettevõttele paindlikkuse ja suurendada konkurentsivõimet kiiresti muutuvas tööstusmaailmas? Siis on see sinu magistriõppe programm!

Keskkonnatehnoloogiad ja -strateegiad
Õppekava keskendub aktuaalsete keskkonnaprobleemide lahendamisele, võimaldades süvitsi analüüsida, kuidas erinevad tehnoloogiad toimivad.

Logistika
Logistika on tänapäeval palju enamat kui lihtsalt kaupade liikumine – see on mõttelaad, kompetentsus ja strateegiline tegutsemisviis, mis tagab ettevõtte edu, ressursside tõhusa kasutamise ja majanduse konkurentsivõime kasvu.

Meretehnika* (Kuressaare)
Kuressaare Kolledži meretehnika magistriõppekava on maailma mõistes unikaalne: fookuses on nii uusehitus kui ka laevade kasutuse ajal tehtavad ümberehitused. Meretehnika magistriõppes saad põhjalikud teadmised ujuvkonstruktsioonide disainist, ehitusest ja materjalidest.

Puidu-, plasti- ja tekstiilitehnoloogia*
Puidu-, plasti- ja tekstiilitehnoloogia eriala lõpetanuna on sul insenerile vajalikud teadmised ja praktilised oskused projekteerida tooteid erinevate CAD tarkvaradega, valida sobilike omadustega materjalid ja valmistustehnoloogiad.

Rohelised energiatehnoloogiad (Tallinn, Kohtla-Järve)
Magistrikava koosneb kahest omavahel tihedalt seotud, kuid samas selgelt eripalgelisest suunast. Tallinnas õpetatav peaeriala keskendub rohelistele energiatehnoloogiatele ning Virumaa kolledžis õpetatav peaeriala on fokuseeritud rohelistele energiasüsteemidele ja mikrovõrkudele.

Säästvad keemiatehnoloogiad (Kohtla-Järve)
Õppekava eesmärgiks on valmistada ette kõrgelt kvalifitseeritud, magistritasemega spetsialiste keskkonda, maavarasid ja muid inimeste kasutuses olevaid ressursse säästvate keemiatehnoloogiate valdkonnas.

Tootearendus ja tootmistehnika
Siin saad oskused arendada nutikaid tooteid ja juhtida digitaliseeritud tootmisprotsesse, ühendades inseneriteadmised ja robootika. Õpe toimub koostöös ettevõtetega ning keskendub praktilistele projektidele, valmistades sind ette karjääriks innovaatilises tööstuses.

Tööstustehnika ja juhtimine*
Õppekava ühendab inseneriteaduse ja ärijuhtimise, valmistades sind ette juhtima digitaliseeritud tootmissüsteeme ja arendama nutikaid tööstuslahendusi. Õpe toimub inglise keeles, on paindlikult korraldatud töötavale õppijale.

Tööstusökoloogia (Tartu)
Õppekava valmistab sind ette juhtima kestlikke tootmissüsteeme ja rakendama ringmajanduse põhimõtteid kogu toote elutsükli vältel. Õpe toimub paindlikus sessioonõppes Tartu kolledžis,

Doktoriõpe
Doktoriõpe
Doktoriõppesse saab õppima asuda tehnikateaduste erialale, kus on võimalik valida sulle sobiv peaeriala 6 valdkonna hulgast.

Miks tulla inseneriteaduskonda õppima?
TalTechi inseneriteaduskonnas omandad oskused ja teadmised, millega saad kujundada kestlikku tulevikku, arendada tipptasemel tehnoloogiaid ning lahendada reaalseid ühiskondlikke ja tööstuslikke väljakutseid.
TalTechi inseneriteaduskond on Eesti suurim inseneride ja tehnikaspetsialistide koolitaja, pakkudes laia valikut ainulaadseid ja tööandjate ootustele vastavaid õppekavasid.
OECD andmetel teenivad Eestis magistri- või doktorikraadiga töötajad 65% rohkem kui keskharidusega inimesed ning inseneeria magistritaseme lõpetajatel on keskmisega võrreldes vähemalt 1,65-kordne palk – sõltuvalt erialast isegi enam.
Õppekavad on loodud vastama muutuva maailma nõudmistele, keskendudes innovatsioonile, praktilistele oskustele ja valdkondadeülesele lähenemisele.
Õppetöö põhineb inseneridele kohaselt praktilisel lähenemisel, laboritööl ja projektõppel, mis on tihedalt seotud teadus- ja arendustegevusega.
Moodne ja hästi varustatud õppekeskkond: kaasaegsed laborid, tööstusrobootika platvormid, energiasimulatsioonide testkeskkonnad ja palju muud.
TalTechi inseneriõpe on interdistsiplinaarne – näiteks ühendatakse mehhatroonika, energeetika, rohetehnoloogiad, digitaliseerimine ja disain.
Meil on tihedad sidemed kohaliku ja rahvusvahelise tööstusega, mis võimaldab tudengitel juba õpingute ajal osaleda reaalse töömaailma projektides.
Õpingute käigus saad osaleda ettevõtete ja teadlaste koostööprojektides, luua prototüüpe ning leida lahendusi päriselulistele probleemidele.
TalTechi teaduskondadeülene ja rahvusvaheline koostöö (sh Mektory ja Tehnopol) võimaldab üliõpilastel arendada ettevõtlikkust ja innovatsioonivõimekust.
Rahvusvaheline õppekeskkond ja vahetusprogrammid annavad võimaluse koostööks tudengitega üle maailma.
Meie vilistlased töötavad võtmerollides Eesti ja rahvusvahelises tööstuses, energiamajanduses, tootearenduses, ehituses, logistikas ja rohetehnoloogiates.
Insenerikutse on hinnatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud – see pakub tulevikukindlat karjääri, head töökindlust ja kõrget sissetulekut.
Põnevat lugemist
Kuidas saada tuleviku inseneriks?
Kõik, mis meid ümbritseb ja pole looduse loodud, on inseneride töö tulemus.
Inseneeria õppimine TalTechis pole ainult haridus, vaid ka investeering oma tulevikku. Me anname sulle oskused ja teadmised, et muuta maailm paremaks kohaks meie kõigi jaoks. Oled valmis väljakutseteks ja innovatsiooniks? Siis TalTechi inseneriteaduskond ootab just sind!
Inseneeria on väga laiade võimalustega valdkond, mis aitab ellu viia maailma muutvaid ideid – alates keskkonnasõbralike tehnoloogiate arendamisest kuni igapäevaelu innovaatiliste lahenduste loomise ja rakendamiseni. Inseneeria ühendab loovuse ja analüütilise mõtlemise ning pakub väljakutseid neile, kes soovivad kujundada ja muuta tulevikku. Sõltuvalt sellest, mille vastu sa huvi tunned ja milles tugev oled, saad valida just endale sobivaima eriala. Loe lähemalt erialade kohta artiklist!
Magistrikraad inseneerias viib karjääri uuele tasemele
Kas oled mõelnud, kuidas aidata oma teadmised ja kirg tehnoloogia ning inseneeria vastu järgmisele tasemele? Meie magistriõppekavad pakuvad sulle võimalust sukelduda süvitsi valdkondadesse, mis kujundavad homset maailma – alates rohetehnoloogiatest ja nutikatest linnadest kuni tööstusrobootika ja meretehnikani. Siin kohtuvad teadus, praktiline kogemus ja rahvusvaheline koostöö.
Meie õppekavade valik on lai, sinu võimalused oma karjääri edendada aga veelgi laiemad – vali just sulle sobiv suund! Ükskõik, kas sind paeluvad energiasüsteemid, keskkonnatehnoloogiad, tootearendus või logistikalahendused – TalTechis leiad eriala, mis sobib sinu huvide ja vajadustega. Magistriõpe annab oskused, teadmised ja kontaktid, et olla oma ala tipptegija nii Eestis kui rahvusvahelisel areenil. Loe lähemalt artiklist, milline õppekava sobib just sinu vajadustega.
Insenerid on tuleviku loojad
Inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev usub, et inseneride roll ühiskonnas on hindamatu. „Kõik, mis meid ümbritseb ja pole looduse loodud, on inseneride töö tulemus,“ ütleb ta. Tehnoloogia areng, tehisintellekt, energeetikaprobleemid ja materjaliteaduse uuendused on vaid mõned valdkonnad, kus insenerid peavad leidma lahendusi ja juhtima muutusi.
Kui räägime tulevikust, räägime paratamatult inseneeriast. Insenerid need, kes kujundavad, kuidas ja millises maailmas me elame. Kõik, mida ehitame, arendame ja toodame, peab olema ohutu, jätkusuutlik ning teenima ühiskonna vajadusi ka aastakümnete pärast. Vaata videot ja loe lähemalt, millised väljakutsed ootavad ees tuleviku insenere.