Tallinna Tehnikaülikooli ajakirja Mente et Manu juuninumber ilmus just enne lõpuaktuseid ja keskendubki värsketele lõpetajatele.

Ajakirja kaanepersooniks on inseneriteaduskonnas magistriõppe lõpetanud Mari-Ly Klaats. Aktiivne tudeng, hea kaaslane ja innukas õppija on valmis teinud uue iseauto alusvankri ja lubab, et ei jäta ülikooli seljataha – vastupidi, iseauto projektist on saanud tema palgatöö.

Samuti inseneriteaduskonda lõpetav Kätlin Värno avaldab arvamuskülgedel mõtteid, mis keerlevad ülikoolilõpteaja peas, kui valitsus taganeb teadusrahastamise kokkuleppest.

Kolmas lõpetaja ajakirjaveergudel on Eesti Mereakadeemias laevajuhtimist õppinud Marii Metsmaa, kes meenutab oma viit aastat akadeemias, nii maal, merel kui purjede all.

Oma soovid lõpetajatele teele kaasa annavad rektor Jaak Aaviksoo, dekaanid Arvo OornGert JervanEnn Listra ja Tõnis Kanger ning direktor Roomet Leiger. Oma mõtteid lõpetajatele jagavad mõned vilistlasedki: Mati LeetAnne MuldmeAndres Kõiva ja Ergo Metsla. Ajakirja peatoimetaja Mari Öö Sarv omalt poolt soovitab „võlurite armeele“, et nad on edasi nii nutikad, tegusad ja natuke hullud, siis nad leiutavad uhiuue ägeda maailma sõltumata teadusrahastusest.

Vilistlasi kutsutakse esindama alma mater’it üliõpilaste suvemängudel juunikuus ja osalema ülikooli 101. aastapäeva tähistaval linnakupeol septembris.

Värsketele lõpetajatele meenutatakse ka, et õppimine ei pea diplomi kättesaamisega lõppema, pigem tasub alati pisut veel õppida.

Virumaa kolledži õppedirektor Anu Piirimaa tutvustab ka ülikoolilõpetamise ehk lõputööde kaitsmiste telgitaguseid. Ajakirjast leiab ka kõikide tänavuste lõpetajate nimekirjad.

Lisaks on värskes numbris juttu põnevatest ettevõtmistest TalTechis. Esimest korda räägime pikemalt Väikelaevaehituse kompetentsikeskuses valmivast autonoomsest veesõidukist ehk iselaevast.

Maikuus toimus ülikoolis esmakordselt ettevõtjatele mõeldud „avatud laborite päev“, mil iga huviline sai lähemat tutvust teha ülikooli tipptasemel teaduslaborite ja nende võimalustega, eesmärgiks koostöö ettevõtetega paremate toodete ja majanduse edendamise nimel.

Tudengisatelliidid Koit ja Hämarik lendavad tänavu orbiidile – millistel rakettidel, millal ja milleks, saab lugeda pikemast artiklist.

Tudengivormeli tiim on tänavu valmis saanud kahe võistlusvalmis vormeliga: tavaliseks saanud neliveoline elektrivormel ning isejuhtiv vormel, mõlemad lähevad sel suvel Euroopasse teiste tudengivormelite vastu võistlema.

Eesti Mereakadeemia tudengid aga valmistuvad taas akadeemia jahiga Tuulelind avamereregatil osalemiseks – kaks korda on koju tuldud võidukarikaga ja tiitel ootab kaitsmist.

Tudengiaktivistid Triin Siim ja Johannes Voll räägivad intervjuus, mida aktivistina tegutsemine neile andnud on ja miks iga tudeng peaks seda proovima.

TalTechi kultuurikollektiivides läheb laulu- ja tantsupeole ligi 400 lauljat, pillimeest ja tantsijat, piduliste ettevalmistustest ja traditsioonidest räägivad kollektiivide juhid.

Kogu ajakirja saab sirvida siin.

Artiklid ükshaaval leiad siit.