2020. aasta viimane Mente et Manu ajakirjanumber tutvustab kaanepersoonina ülikooli inseneripedagoogika keskuse juhatajat Tiia Rüütmanni, kes räägib intervjuus tehnikatarkuste andmisest, õpetamise mitmekesisusest ja sellest, mis talle rõõmu teeb.
Rektor Tiit Land annab ajakirjas ülevaate arengukava valmimisest ja kutsub ülikooliperet kaasa rääkima nii järgneva viie aasta sihtide seadmisel kui ka vaatama kaugemale tulevikku.
Teadusprorektor Maarja Kruusmaa räägib sellest, milliste mõtetega ta teadusprorektori koha vastu võttis – intervjuus räägib Kruusmaa, milline on keskkond, kus teadlastel on hea töötada, ning arutleb sellegi üle, mida teha, et selline keskkond Tallinna Tehnikaülikoolis luua. Valmis lahendusi veel pole, kuid on hulk häid mõtteid.
Ettevõtlusprorektor Sven Illing tutvustab omakorda enda mõtteid sellest, kuidas teha Tehnikaülikoolist Eesti kõige ettevõtlikum ülikool ning milliseid muutusi peaks see tooma teadlaste ja vilistlaste jaoks.
Teenusedisaini labori projektijuht Jana Kukk kirjutab sellest, et ehkki esmapilgul üllatav, on teenusedisainil tehnikaülikoolis oma kindel koht, sest disaini tööriistad sobivad suurepäraselt nii inseneeria- kui ka ettevõtlusõppe juurde.
Ülikooli vastuvõtuturunduse koordinaator Helen Raja küsitles tudengivarjuks käinud gümnaasiuminoori ja neile ülikoolielu näidanud üliõpilast. TalTechi Tudengivarju broneerimissüsteem on aidanud hulgal noortel ülikooliga lähemalt tuttavaks saada, nii gümnasistid kui üliõpilased kasutavad seda võimalust usinasti.
Ülikoolis mullu käivitatud „Hea õppejõu arenguprogrammi“ üks osa on tegevustoetus kõrgelt hinnatud õppejõududele, kes saavad toetust kasutada selleks, et oma töös veelgi paremaks saada. Ajakirjast leiad mõned näited ja tänavused toetuse saajad. Samast programmist on sündinud õppestendid, millega Virumaa kolledži tudengid saavad koolides noortele energia kulgemist tutvustada.
Tutvustame rahvusvahelist projekti ChangeMakers, mille eesmärk on innustada Eesti, Soome, Rootsi, Ahvenamaa ja Läti kooliõpilasi looma keskkonnasõbralikke ja jätkusuutlikke tooteid ja teenuseid.
Juttu on ka tarkadest linnadest: Tuleviku linna häkatonil lahendati TalTechi, Tehnopoli ja Ülemiste City väljakutseid ning Targa linna tippkeskuse esimene taotlusvoor otsis lahendusi kümnele linnade aktuaalseimale probleemile.
Eesti Mereakadeemia laevajuhtimise tudengid räägivad intervjuus oma suvisest praktikast suurtel ookeanilaevadel, mis viisid praktikandid Kariibi mere saartele kruiisile ja Kanada Arktikasse.
Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht kirjutab sellest, et ülikool regioonis – olgu Tartus, Ida-Virumaal või Kuressaares – on väljakutse ja võimalus, mida saab Eesti arenguks ära kasutada.
Sügis tervitas tenuuris mitu Tehnikaülikooli professorit: tenuuris on nüüd Tauno Otto, Andres Krumme, Ilona Oja Acik, Ants Kallaste ja Jako Kilter. Uute inimestena tutvustame ajakirjas Avatud ülikooli juhti Hanno Tombergi ja projektiokirjutajate tiimi juhti Siim Läänelaidu.
TalTechi aasta vilistlane Mart Min meenutab ajakirjas pisut oma tudengipõlve ning ülikooli tööle tulemise aega.
Ajaloorubriigis tutvustab Tõnis Liibek enda koostatud raamatut „Oma alma mater’it otsimas“, kust võib leida palju infot enne teist maailmasõda Euroopa tehnikakõrgkoolidest võrsunud inseneride ja arhitektide kohta. Kultuurirubriik aga on pühendatud Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori 75. aastapäevale.
Kogu ajakirja leiad siit, artiklid ükshaaval siit.