Tallinna Tehnikaülikool

Ajakirjanumbris on aukohal ka kõik ülikooli aasta parimad – teaduses, õppetöös ja tudengielus. Neid näeb sõnas ja pildis ajakirja paberversioonis, kuid ajakirja sisukokkuvõtte leiad siit.

Värske Mente et Manu kaanepersooniks on teadlane ja ettevõtja, arupuruarendaja Jürgo Preden, kes räägib intervjuusse teaduse ja ettevõtluse ühitamisest, pilve- ja kastearvutusest, arukatest anduritest ja nähtamatutest arvutitest.

Jürgo Preden

Geoloog Andrus Paat kirjutab allmaalaboritest – kaevandustest maha jäänud unikaasetest keskkondadest, mis annavad hindamatuid võimalusi nii teadlastele, õppetööks kui ka ettevõtjatele.

Arvamusküljel lahkab Akadeemilise Eetika Komisjoni esimees 2017–2020 Tanel Kerikmäe akadeemilise eetika kaasaegseid väljakutseid.

Õppetöö rubriigis jagab Kaire Viil mõtteid ja kogemusi, miks ja kuidas kasutada õppetöös coaching’u võtteid. Multimeediaspetsialist Tanno Mee annab ülevaate ülikooli tehnilisest võimekusest videoloengute pidamisel ning personaliarenduse peaspetsialist Ija Stõun kirjutab distantsõppe didaktikast.

Rahvusvahelise koostöö juht Reijo Karu tutvustab lähemalt EuroTeqi algatust – see on digikampusega tuleviku ülikool viies riigis, üks neist Eesti, Tallinna Tehnikaülikooli kaudu.

Leiutiste rubriigis tutvustame Tehnikaülikooli teadlaste põnevamaid uusi tegusid: arendame betooni 3D-printimist, loome platvormi internetitellimuste käibemaksu arvestamiseks, leiame energiatõhusa alternatiivi ventilatsioonile ja aitame inimestel lihtsasti jälgida südame ja veresoonkonna tervist.

Tutvustame kaheksat uut tenuuriprofessorit, kes küll ülikoolis juba varemgi töötanud, kuid nüüd tenuuriprofessorina: Raivo Sell, Ergo Pikas, Olle Hints, Siim Veski, Petri-Jaan Lahtvee, Rain Ottis, Mihkel Kiviste ja Peeter Ross.

Neli noort inimest räägivad enda kogemustest ettevõtlusprogrammides osalemisest ja julgustavad kõiki nendega liituma. StarterTallinn just alustas kevadhooaega!

Väikelaevaehituse kompetentsikeskus tähistab kümmet tegutsemisaastat. Selle ajaga on keskusest saanud riiklikult oluline teadustaristu, mis ülikoolis asendamatu nii teadlastele, ettevõtjatele kui ka tudengitele.

Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht tutvustab koostöökogemust Polotski Riikliku ülikooliga Valgevenes – Virumaa kolledž eksportis sinna meie kogemust digilahenduste rakendamisest ning koostöö jätkub ja kasvab veelgi.

Tartu kolledži tudengid aga kirjutavad sellest, kuidas nad viisid AHHAA keskuse korraldatud Robolahingule enda ehitatud võimsa monstrumi Pööp 2.0. (Esimesest Pööpist saab lugeda siit).

TalTechi tudengite korraldatav Eesti suurim tudengite karjääriüritus Võti Tulevikku on juba hulk aastaid toonud märtsi alguses TalTechi ruumidesse kokku üle 100 ettevõtte ja 4000 tudengi, andes võimaluse leida tudengitel sobiv töö- või praktikakoht ning ettevõtetel oma meeskonda uued liikmed ja väärt järelekasv. Võti Tulevikku korraldajad kirjutavad, kuis sel aastal tuleb mess esimest korda virtuaalkeskkonnas.

Raamatukogu infospetsialist Taimi Nurmiste tutvustab põhjalikult ülikooli raamatukogu pakutavaid andmebaase

Spordirubriigis tutvustame Tiia Kaaret, kes on Eesti Mereakadeemias laevajuhtimise tudeng ja bodyfitnessi maailmameister.

Kultuurikülgedelt leiab Tallinna Tehnikaülikooli bigbändi loo sellest, kuidas 2020. aasta eritingimustes bigbändi tehti. Lühidalt: tehti küll, ja kuidas veel!

Ajakirjanumbris on aukohal ka kõik ülikooli aasta parimad – teaduses, õppetöös ja tudengielus. Neid näeb sõnas ja pildis sirvides kogu ajakirja siin või paberversioonis.

Ajakirja esikaas, pildil Jürgo Preden

Laeb infot...