Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli ajakirja Mente et Manu värske numbri kaanepersooniks on rektor Tiit Land, kes tutvustab oma lähemaid ja kaugemaid sihte ülikooli arengus. Akadeemik Jaak Aaviksoo vaatab tagasi ja võtab kokku enda rektoriaastad ning ülikooli nõukogu esimees Gunnar Okk tutvustab nõukogu tööd.

Mente et Manu september 2020

Õppetöö külgedel tutvustavad hariduspsühholoogid õppija motiveerimise kolme tugisammast, saab tundma õppida programmijuhi tööd ja tutvuda TalTechi parimate õppejõududega. Lisaks saab head nõu, kuidas vaimutöö tegijad saavad oma aju terve päeva ärksana hoida.

Millised olid IT-teaduskonna kogemused ja õppetunnid kevadisest distantsõppe perioodist? Pikem lugu võtab kokku nii üliõpilaste tagasiside kui õppejõudude kogemused.

TalTechis on lähikuudel tööd alustanud hulk uusi põnevaid inimesi. Tutvustame põgusalt muuseumi juhatajat Kadri Kallastet, e-kanalite juhti Hele-Riin Pihelit, Targa linna tippkeskuse innovatsioonijuhti Külle Tärnovit, teadusosakonna juhatajat Maia-Liisa Antonit, ettevõtlusprorektorit Sven Illingut ja haldusdirektorit Aivar Uutarit. Lisaks on kolm TalTechis juba tuttavat professorit alustanud tööd tenuuris – Ivar Annus, Tanel Kerikmäe ja Tõnis Kanger. Kuna kevadnumbris polnud võimalik seda teha, anname tutvustuseks sõna ka loodusteaduskonna dekaanile Andrus Saluperele, kes küll ametis juba veebruarikuust.

Tehnikaülikooli vilistlane Risto Mäeots juhib mitmekümnes riigis tegutsevat lennundusettevõtet Magnetic MRO ja tal on ambitsioon keerata traditsiooniline äri peapeale – kui ta seda juba teinud ei ole.

Kristjan Salumaa veetis kevadsemestri välisvahetusüliõpilasena Fidžil. See oli tema neljas vahetussemester – kogemus, mida ta soovitab juba ainuüksi kogemuse enda pärast.

TalTechi aulas toimub aastas kuraditosina jagu aktuseid. Sten Kalder tutvustab pildiloos suurejooneliste ürituste valmimist ja telgitaguseid.

Virumaa Kolledš tähistas septembris 20. aastapäeva. Direktor Mare Roosileht võtab ajakirjas kokku oma kolledži valud, võlud ja (virtuaal)reaalsuse.

Teine lugu Virumaalt räägib sellest, kuidas andmeanalüüs aitas märgatavalt vähendada tudengite väljalangevust ilma lävendeid või kvaliteeti langetamata.

Prototron kutsub kõiki leiutajaid oma prototüüpidele kõrget lendu otsima – alustada saab mentoritest ja rahalisest toetusest. Lumebot, Timey ja Themo räägivad oma lood.

Mektory tehnoloogiasiirde keskuse ettevõtluskoostöö koordinaator Krister Kalda kirjutas järjejutu teise osa TalTechi mullusest tutvumis- ja tutvustamisreisist Ameerika Ühendriikidesse. Läänerannikul külastati USC-d ja Caltechi ja NASA kosmosejuhtimiskeskust. Muide, Mektorys on avatud XR-keskus, mis ootab nii tudengeid kui ettevõtjaid uusi tehnoloogiaid katsetama.

Ajakirjas on ka meeleolukas lugu sellest, kuidas TalTechi töötajad suvisest spartakiaadist viimast võtsid ja mis nad sealt ära tõid. Saja aasta juubelit tähistavast TalTechi üliõpilaskonnast ja 70-aastaseks saanud ülikooli Puhkpilliorkestrist.

Laeb infot...